Yavuz Hoca İle Tenis ve Tenisin Faydaları Hakkında Konuştuk!

En son güncellendiği tarih: 7 Şub 2020Yavuz Bulut Kimdir? Ortaca'ya Nasıl Geldi?


- Ortaca'ya 2000 yılında 2 kardeşi ile birlikte Robinson Hotel'e tenis kortlarının saha bakım uzmanı olarak gelen Yavuz Turgut, Ortaca'ya geldikten sonra tenise yatkınlığını keşfediyor ve kardeşleri ile birlikte Türkiye Tenis Federasyonu'ndan tenis eğitmeni olarak eğitimlerini alıyor ve bu mesleğe başlıyor. Şu anda Ortaca Belediyesi Tenis Kortları'nda iki ortakla (Yavuz Boztaş) birlikte eğitimlerini veriyor.Tenis Zayıflatır mı? Tenisin İnsan Bedenine Etkileri Nelerdir?


- Tenis az hataya yer olan bir spor olduğu için tenis yapan kişi daha dengeli ve daha kontrollü oluyor. Dikkat dağınıklığına iyi geliyor. Bayanlarda sıkılaşma, erkeklerde ise kas tutucu özelliğe sahip. Tenisin hemen olmasa da 2-3 ay içinde zayıflamaya olumlu etkisi vardır.


Tenisin Yaşı Var mı? Ekipmanlar Pahalı mı? Tenise Başlamak İçin Ne Yapmalıyız?


- Tenise ideal başlama yaşı 4,5 olsa da herhangi bir yaş sınırı yok. İsteyen herkes bu sporu amatör olarak yapabiliyor. Hatta 50 yaş üstü turnuvalar bulunmakta. Ekipmanlar konusunda kursa gelenlere 2 ay boyunca ekipman desteği veriliyor. Tenise başlamak için ise bulunduğunuz bölgenin tenis klüplerine başvuru yapabilirsiniz. Bu bölgede de bilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden Yavuz Hocaya ulaşabilirsiniz.


Detaylı Bilgi İçin Tıklayın!

45 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör